відділ екскурсій(067) 470-82-18

Національний музей
народної архітектури та побуту
beta v1.0

Івана Купала

6
липня

Свято Купала відбувається саме в період, коли сонце приходить до зеніту – найвище піднімається  над землею, дає найбільше тепла і світла, виявляє свою найвищу чудодійну силу для рослинного і тваринного світу та для людини. Вся рослинність досягає свого апогею, все нестримно росте, розцвітає, множиться, радіє життю.

6 липня  2015  року в Національному музеї народної архітектури та побуту України  відбудеться яскраве народне свято – Івана Купала.

Це свято припадає на день літнього сонцевороту, тому символізує народження літнього сонця — Купала, і тим самим завершує панування весняного сонця — Ярила. В цей час небесне світило перебуває у куполі — найвищій небесній точці, тому дні тоді найдовші, а ночі — найкоротші.

Головні персонажі свята - Купало та Марена, які уособлюють чоловіче (сонячне) і жіноче (водяне) божества.

На святі відвідувачі матимуть змогу познайомитися і стати безпосередніми учасниками давніх традиційних українських обрядів: вінкоплетіння, прибирання купальського деревця, добування «Живого вогню» та урочистого запалення вогнища, водіння хороводів, ворожіння на вінках,  пускання палаючих  коліс, очищення вогнем та водою.

Фольклорні колективи з Київської, Житомирської, Черкаської, Хмельницької, Чернігівської областей познайомлять Вас з купальським дійством свого регіону на сцені. 

Свято розпочинається  на Співочому полі  музею о 17.00. і  триватиме до 22.00

 

  • Вартість вхідного квитка 

  • Для дорослих-  30,00 грн.
  • Для школярів ( від 10 років) та студентів та пенсіонерів - 15,00 грн.
  •  
  • Для молодшого шкільного віку ( 6-10 років) - 5,00 грн.
  • Безкоштовний вхід учасникам АТО та інвалідам І та ІІ групи