відділ екскурсій(067) 470-82-18

Національний музей
народної архітектури та побуту
beta v1.0

Міжнародний День Музеїв

18
травня

18 травня 2015 р. Національний музей народної архітектури та побуту України відсвяткував Міжнародний день музеїв. Це свято відзначається у всьому світі з 1977 року.

Головна мета даного заходу була показати роль музею, як важливого засобу культурного обміну та збагачення культур, розвитку взаєморозуміння та співробітництва. Важливою подією цього дня було відкриття двох виставок: «Земля Мамаїв» та «Історія повсякденності 20-х-30-х років ХХ століття: матеріальна культура українського селянства в роки голодомору». 

Спеціально для гостей та представників ЗМІ, співробітники продемонстрували роботу водяного млина із с. Пилипець Міжгірського району Закарпатської обл., що знаходиться на експозиції «Карпати». Колоритними були і фольклорні колективи «Кралиця» з  КНУКІМ та «Гвоздівчанка» із с. Гвоздів Васильківського району Київської області. Їх репертуар порадував, як співробітників музею так і всіх запрошених гостей. Під час гостини, яка була організована адміністрацією музею виступили Микола Ходаківський (Заслужений працівник культури України, колишній директор музею),  Петро Вовченко ( старший співробітник та корифей музею),  Ніна Зозуля (начальник відділу «Поділля» та «Зони вітряків», корифей музею), Євгенія Гайова (начальник НДВ «Середня Наддніпрянщина», «Південь України»), Олена Громова (начальник НДВ «Карпати»), Людмила Назаренко (начальник НДВ «Полтавщина та Слобожанщина», «Полісся») та інші. У їхній промові були і спогади за працівниками, які відійшли у інші світи, і слова вдячності, і побажання подальшої плідної праці та здобутків в майбутньому. Приємним подарунком було також і отримання грамот та подяк від адміністрації музею, які власноруч вручив Генеральний директор музею - Бойко Юрій Анатолійович. Теплі слова подяки за роботу звучали протягом всього заходу та  запам’ятаються надовго всім присутнім!