Виставка «Історія повсякденності 20-х-30-х років ХХ століття:
18 травня 2015 року о 12.00 в Музеї народної архітектури та побуту України відкривається виставка «Історія повсякденності 20-х-30-х років ХХ століття: матеріальна культура селянства в роки голодомору», на якій будуть представлені унікальні матеріали із фондів Музею та стенди Українського інституту національної пам’яті «Спротив геноциду».
Виставка, відкрита в Міжнародний день музеїв, має за мету нагадати українському суспільству, що 82 роки тому, саме в ці весняні дні, припав пік вбивства голодом під час геноциду 1932 – 1933 років, коли в УСРР щохвилини умирало 18 людей.
На виставці, яка експонуватиметься в будинку із с. Піски Сумської області, крім «Спротиву геноциду» будуть представлені речі домашнього вжитку, які вилучалися в селян у процесі колективізації та розкуркулення і слугували предметом обміну на продукти – полотно, одяг, рушники, глиняний та дерев’яний посуд, вироби місцевих майстрів; предмети матеріальної культури, за допомогою яких селяни готували собі їжу, рятуючись від голоду – ступки, жорна, саморобні млинки тощо; речі, які вилучали у ремісників – знаряддя праці, вироби, речі особистого побуту та ін. Загальну картину доповнять матеріали, зібрані під час експедицій на Сумщині – фрагменти польових записів, фольклору.
Начальник НДВ “Українське село 60-х – 70-х років” Оксана Галько Музей знаходиться на території села Пирогів (м. Київ).
Контактні телефони:
- приймальна – 526-56-27
- прес-секретар – 067-905-25-74
Доїхати до Музею – 11 тралейбус, 496 маршрутка.